6. razred matematičnih vprašanj za pripravo UASBN skupaj z razpravo o odgovorih.
Upajmo, da vam lahko ta matematični problem v 6. razredu pomaga pri učenju, da, saj o tem razpravljamo o številnih temah.
1. Število operacij
Rezultat 9 x 50 ÷ 30 je….
a. 5 c. 40
b. 15 d. 35
Ključ: A
(Izpolnite matematične naloge 6. razreda)
Diskusija:
9 x 50 ÷ 30 = (9 x 50) / 30
= 450 / 30
= 15
2. Korenine moči in števila
Matematične težave: Rezultati od 172 do 152 so….
a. 4 c. 64
b. 16 d. 128
Ključ: C
Diskusija:
172 - 152 = (17 x 17) - (15 x 15)
= 289 – 225
= 64
3. Ulomek
spremenjeno v odstotek v….
a. 125% c. 165%
b. 145% d. 175%
Ključ: D
Diskusija:
Spremenite mešano število v pravi ulomek
= 7/4 → pomnoži s 100%
= 7/4×100% = 175%
4. Matematične težave za razred 6: Operacije štetja števil
Rezultat 70 - (–25) je….
a. –95 c. 45
b. –45 d. 95
Ključ: D
Diskusija Težave iz matematike v 6. razredu:
Ko se negativni predznak (-) sreča z negativnim (-), se številčna operacija spremeni v pozitivno (+), zato:
70 – (–25) = 70 + 25
= 95
5. Vprašanja iz matematike za 6. razred: FPB in KPK
FPB 48, 72 in 96 so….
a. 25 x 3 c. 23 x 3
b. 24 x 3 d. 22 x 3
Ključ: C
Diskusija:
Potem je FPB = 23 × 3 (matematične naloge in razprava o 6. razredu)
6. Merska enota
Vrt Paka Warna je pravokotnik z dolžino 4,2 jezov in širino 370 dm. Okoli vrta Pak Warno je… metrov
a. 82,4 c. 158
b. 124 d. 225
Ključ: C
Diskusija:
Ker se rezultati zahtevajo v metrih, potem enote dolžine in širine najprej pretvorite v metre
Dolžina = 4,2 jez = 4,2 x 10 m = 42 m
Širina = 370 dm = 370: 10 m = 37 m
Obseg = 2 x (dolžina + širina)
= 2 x (42 m + 37 m)
= 2 x 79 m
Preberite tudi: 16 hinduističnih budističnih kraljestev na svetu (popolna razlaga)= 158 metrov
Obseg vrta Paka Warna je torej 158 metrov
6. razred matematičnih vprašanj za celoten UASBN
7. Teme: Merska enota
V prodajalni opreme za zabave je 6 bruto plošč. Bu Tuti si je sposodil 4 ducate, Bu Ayu pa 2 bruto. Preostali krožniki na tem mestu so ... sadje
a. 528 c. 628
b. 588 d. 688
Ključ: A
Diskusija:
1 bruto = 144 kosov
1 ducat = 12 kosov
Število vseh plošč = 6 x 144 = 864 kosov
Izposojena gospa Tuti = 4 x 12 = 48 kosov
Izposojena Bu Ayu = 2 x 144 = 288 kosov
Ostanki plošč = Vsota vseh plošč - izposojena od Bu Tuti - izposojena od Bu Ayu
= 864 – 48 – 288
= 528 kosov
8. Teme: Lastnosti in elementi ravne oblike
Poglejte lastnosti spodnjih oblik!
- Imejte 4 enako dolge stranice
- Nasprotni vogali so enaki
- Diagonale se sekajo pravokotno in delijo enake dolžine
Ravna oblika z zgoraj navedenimi lastnostmi je….
a. pravokotnik c. trapezoid
b. zmaj d. narežemo riževo torto
Ključ: D
Diskusija:
Telo, ki izpolnjuje vse zgoraj navedene značilnosti, je romb, ker:
- v pravokotniku so vsi vogali enaki in diagonali se ne sekata pravokotno
- pri zmaju se diagonali sekata pravokotno, vendar ne enako dolgo
- v trapezu sta le dva para kotov, ki sta enaka in diagonali enako dolgi
9. Teme: Geometrija in meritve
Trije rezervoarji vsebujejo 4,25 m3, 2500 litrov in 5.500 dm3 kerozina. Skupna količina kerozina je… litrov
a. 10.700 c. 12.250
b. 11.425 d. 13.396
Ključ: C
Diskusija:
Nato pretvorite vse enote v litre
4,25 m3 = 4,25 x 1.000 litrov = 4.250 litrov
5.500 dm3 = 5.500 x 1 liter = 5.500 litrov
Celotna količina kerozina
= 4,25 m3 + 2.500 litrov + 5.500 dm3
= 4.250 litrov + 2.500 litrov + 5.500 litrov
= 12.250 litrov
10. Teme: Lastnosti in elementi prostora
Oglejte si lastnosti oblike spodaj!
- Ima 6 stranic, kjer sta nasprotni strani vzporedni in enake površine
- Ima 8 kotov
- Ima 12 reber, kjer sta enaki dolžini vzporedni
Prostori za gradnjo, ki imajo te značilnosti, so….
a. žarek c. cev
b. kocka d. stožec
Ključ: A.
Diskusija:
Stavba, ki ima zgoraj navedene lastnosti, je blok, ker:
- v kocki je 6 stranic, ki so kvadratne in enake
- na cevi ni vogalnih točk
- na stožcu ima 1 oglišče
11. Teme: Geometrija in meritve
Pak Imam ima tri vrtove s površino 3 ha, 1900 m2 in 1,75 arera. Če se njegov vrt prodaja za 2,5 ha, je površina nasada Pak Imama zdaj ... m2
a. 5.075 c. 7075
b. 6075 d. 8.075
Ključ: C
Diskusija:
Ker je zahtevani rezultat v m2, spremenite vse enote v m2
Preberite tudi: Primeri dobrih in pravilnih (najnovejših) uradnih vabil3 ha = 3 x 10.000 m2 = 30.000 m2
1,75 so = 1,75 x 100 m2 = 175 m2
2,5 ha = 2,5 x 10 000 m2 = 25 000 m2
Torej, območje vrta Pak Imam zdaj
= 30.000 m2 + 1.900 m2 + 175 m2 - 25.000 m2 = 7.075 m2
12. Teme: Lastnosti in elementi prostora
Konzerva v obliki bloka dolžine 25 cm, širine 20 cm in višine 18 cm je do roba napolnjena s kuhinjskim oljem. Prostornina olja za kuhanje v pločevinki je… cm3
a. 7.700 c. 9.000
b. 8.200 d. 10.100
Ključ: C
Diskusija:
Količina jedilnega olja v pločevinkah = prostornina blokov
Prostornina blokov = p x l x h
V = p x l x h
V = 25 cm x 20 cm x 18 cm
V = 9.000 cm3
13. Teme: Geometrija in meritve (postavitev in koordinate)
Koordinate točke P na naslednji sliki so….
a. (-2, -4) c. (2, -4)
b. (-2, 4) d. (2, 4)
Ključ: D
Diskusija:
Točka P je v kvadrantu I, kjer je vrednost X pozitivna, vrednost Y pa pozitivna. Na sliki je prikazano P (2, 4)
14. Teme: Številke
V šoli Mekar Sari je 210 učencev, sestavljenih iz 6 oddelkov
razred enak. V tretjem razredu sta bila dodana 2 prestopnika. Potem je število učencev v tretjem razredu….
a. 37
b. 38
c. 39
d. 40
Ključ: A.
Diskusija:
Je znan:
Skupaj študentov = 210
Število razredov = 6
Dodatni učenec tretjega razreda = 2
Zaželeno: Število učencev 3. razreda =…?
Odgovor:
210: 6 + 2 = 35 + 2 = 37 študentov
15. Teme : Geometrija in meritve
Donos 200 km + 15 hm - 21.000 m je… m
a. 180.500
b. 181.680
c. 182.366
d. 183.658
Ključ: A
Diskusija:
200 km x 1000 m = 200 000 m
15 hm x 100 m = 1500 m
Potem 200.000 m + 1500 m - 21.000 m = 180.500 m
16. Teme : Geometrija in meritve
Poglejte spodnjo sliko!
Območje zgornje oblike je….
a. 121
b. 169
c. 225
d. 625
Ključ: C
Diskusija:
Površina kvadrata = stran x stranice
Površina = 15 x 15 = 225 cm2
17. Matematične težave Razred 6: koordinate polja in lokacije
Oglejte si spodnjo sliko!
Koordinate A in C na sliki so….
a. (5, -2) in (-4, 2)
b. (5, -2) in (-5, -3)
c. (7,4) in (-4, -2)
d. (7,4) in (-5, -3)
Ključ: D
Diskusija:
Koordinatna točka se začne od osi x in nato premakne do osi y
A = (7, 4)
B = (-4, 2)
C = (-5, -3)
D = (5, -2)
18. Matematične težave Razred 6: Simetrija in zrcaljenje
Slika, ki je rezultat zrcaljenja ravne oblike, je…. a.
b.
c.
d.
Ključ: C
Diskusija:
Slika odseva mora imeti značilnosti: razdalja predmetov z enako slikovno razdaljo, višina predmeta in slike je enaka, velikost predmeta je enaka, položaj slike pa nasproten. Slike, ki izpolnjujejo te značilnosti, so tiste C.
19. Matematične težave Razred 6: Obdelava podatkov
Bodite pozorni na tabelo s sadjem pri Dimasovi hiši!
Zaloga sadja z enako količino je….
a. manga in mangostin
b. banana in avokado
c. jabolka in banane
d. pomaranče in avokado
Ključ: C
Diskusija:
Na podlagi tabele je seznam sadja Dimas z enakim številom jabolk in banan
20. Teme: Obdelava podatkov
Poglejte spodnjo tabelo dodatkov!
Ime | Žepnina |
AndiBudiCiciDaniEmil | 5.000 Rp.7.000 Rp.6.000 Rp.5.500 Rp.6.500 |
znesek | 30.000 IDR |
Povprečni dodatek za tabelo je….
a. 5000 IDR
b. Rp.6.000
c. 7.000 IDR
d. 8.500 Rp
Ključ: B
Diskusija:
Iskanje povprečja je skupni znesek, deljen s količino podatkov
Znesek žepnine = 30.000 IDR
Število podatkov = 5
Nato 30.000,00 IDR: 5 = 6000 IDR
Vir: Ruaangguru, matematične naloge 6. razreda
5 / 5 ( 1 glasovanje)